تهران 19:43 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
عناوين عوارض مشمول پرداخت سهم بيمه كارگران ساختمانی تعيين شد
1397/08/14-16:12 تعداد بازدید: 9 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 833
عناوين عوارض مشمول پرداخت سهم بيمه كارگران ساختمانی تعيين شد
معاون پشتيبانی سازمان شهرداری‌ها و دهياری‌های کشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بين اين سازمان و تأمين اجتماعی در خصوص تسهيل در اجرای قانون اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از تعيين عناوین عوارض مشمول پرداخت سهم بيمه كارگران ساختمانی خبر داد.

به گزارش آراد، مسعود نصرتی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در اجرای قانون اصلاح ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، مراجع صدور پروانه ساختمانی مکلفند عوارض مربوط به پروانه ساختمانی را برای محاسبه میزان سهم بیمه کارگران به سازمان تامین اجتماعی اعلام کنند.

وی افزود: برای تسهیل در اجرای قانون فوق‌الذکر و همچنین ایجاد وحدت رویه در شهرداری های سراسر کشور و جلوگیری از تضییع حقوق ذینفعان، پس از برگزاری جلسات متعدد، تفاهم نامه ای بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سازمان تامین اجتماعی کشور تنظیم و امضاء شد.

نصرتی اضافه کرد: در این تفاهم نامه عناوین مرتبط با موضوع این قانون، تعیین و برای اجرا به مراجع صدور پروانه و همچنین شعب تامین اجتماعی در سراسر کشور اعلام شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مراجع صدور پروانه ساختمانی مکلف هستند قبل از صدور پروانه ساختمانی، متقاضی را برای پرداخت بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، طبق ضوابط مندرج در تفاهم نامه ذکر شده، به اداره بیمه تامین اجتماعی معرفی نمایند.

نصرتی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه در صورت بروز ابهام یا ایراد؛ کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و سازمان تأمین اجتماعی موضوع را در کمیته تخصصی طرح و پس از بررسی های لازم، تعیین تکلیف می‌نمایند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است