تهران 21:02 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
استقبال کمیته بین المللی صلیب سرخ از آزادی و بازگشت بازداشت شدگان در یمن
1397/09/16-19:50 تعداد بازدید: 3 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 5837
استقبال کمیته بین المللی صلیب سرخ از آزادی و بازگشت بازداشت شدگان در یمن
مدیر منطقه‌ای خاور نزدیک و میانه کمیته بین المللی صلیب سرخ، ضمن استقبال از توافق میان طرفین درگیری‌ها در یمن برای آزادی، انتقال، و بازگرداندن بازداشت شدگان و افراد جداشده از خانواده‌های خود گفت: این سازمان مصمم است به تسهیل این نقل و انتقال کمک کند.

به گزارش آراد و به نقل از کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو، فابریزیو کاربونی، مدیر منطقه ای خاور نزدیک و میانه کمیته بین المللی صلیب سرخ، ضمن استقبال از توافق میان طرفین درگیری‌ها در یمن برای آزادی، انتقال، و بازگرداندن بازداشت شدگان و افراد جداشده از خانواده‌های خود گفت این سازمان مصمم است که به تسهیل این نقل و انتقال کمک کند.  

کاربونی گفت: «از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواسته شد تا نقش خود را به عنوان یک میانجی بی‌طرف ایفا کند و کمک فنی ارائه دهد. از ابتدا، ما با مقامات بازداشت‌کننده تماس مستقیم داشته‌ایم و من خرسندم که ما به بازداشت‌شدگان هر دو طرف برای بازگشت‌شان به خانه کمک می‌کنیم.  

وی در ادامه اظهار داشت، این توافقنامه پس از مدت ها یکی از نخستین گام‌های مثبت برای یمن است. من خوشحالم که می بینم گفتگوها به نتیجه ایی عملی منتج می‌شود و این اثبات می کند که سلامت مردم یمن می‌تواند در اولویت باشد. 

کاربونی ابراز امیدواری کرد که این توافق به ایجاد اعتماد لازم برای دستیابی به یک راه حل سیاسی کمک کند.

کاربونی همچنین افزود، نقش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به عنوان یک میانجی بی‌طرف در کنار تجربه و تخصص این سازمان در این زمینه موفقیت این عملیات را تضمین می‌کند.  

به گفته مدیر منطقه ایی صلیب سرخ جهانی، مردم یمن دیگر تحمل این همه مصائب را ندارند. دیروز زمان اقدام بود. هر روز بسیاری در یمن به دلیل درگیریها،  بیماری‌های قابل پیشگیری، نبود غذا، و فقر شدید جان  می سپارند. 

وی افزود، برای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، اهمیت بسیاری خواهد داشت که بتواند مشخص کند هر یک از بازداشت شدگان این اراده را دارند که بخشی از این فرآیند باشند یا نه، و اینکه امنیت کارکنان صلیب سرخ جهانی در جریان این عملیات تضمین شده باشد. 

یکی از اصلی ترین خدمات کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بازپیوند دوباره افرادی است که در جریان درگیری‌ها از خانواده‌های خود جدا می افتند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است