تهران 20:35 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
پروازهای جاسوسی آمریکا بر فراز اوکراین در بحبوحه تنش با روسیه
1397/09/16-18:56 تعداد بازدید: 4 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 5802
پروازهای جاسوسی آمریکا بر فراز اوکراین در بحبوحه تنش با روسیه
آمریکا از انجام پرواز‌های جاسوسی بر فراز اوکراین و در بحبوحه تنش بین مسکو _کی‌یف خبر داد.

پروازهای جاسوسی آمریکا بر فراز اوکراین در بحبوحه تنش با روسیه

  به گزارش آراد، آمریکا روز گذشته اعلام کرد که همراه متحدانش پروازهای ویژه‌ای را بر فراز اوکراین و در بحبوحه شدت یافتن تنش بین روسیه و اوکراین انجام داده است.

 خبرگزاری «آناتولی» با اشاره به این خبر نوشت که این پروازها بر اساس «معاهده آسمان‌های باز» در خصوص اجازه پرواز هواپیماهای جاسوسی و تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این معاهده انجام شده است.

 پنتاگون با انتشار بیانیه‌‌ای در این زمینه اعلام کرد «زمان تعیین این پرواز تایید تعهد آمریکا به اوکراین و دیگر کشورهای شریک است.»

 دربخش دیگر بیانیه پنتاگون آمده است: «آمریکا در جستجوی روابط بهتر با روسیه است اما با تداوم اقدام‌های غیرقانونی و بی‌ثبات کننده در اوکراین و مکان‌های دیگر این امر غیر قابل انجام است.»

روز چهارشنبه نیز شبکه خبری «سی. ان. ان» گزارش کرد که آمریکا در حال ارسال کشتی‌های جنگی به دریای سیاه است.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که سه کشتی نیروی دریایی اوکراین چند روز قبل با عبور از مرز دریایی روسیه وارد آب‌های منطقه‌ای روسیه شدند و بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی روسیه به مسیر خود ادامه دادند.

 در جریان این اقدام نیروهای روس برای متوقف کردن این کشتی‌ها از سلاح استفاده کردند و در نتیجه سه نظامی اوکراینی زخمی ‌شدند.

نیروهای امنیتی روسیه در ادامه این سه کشتی را تا بندر «کرچ» در کریمه هدایت کرده و آن‌ها را توقیف‌ می‌کنند. این سه نظامی اوکراینی اینک تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است