تهران 22:03 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
خبر دیروز و امروز رویترز در مورد توافق اوپک دیروز:توافق اوپک در انتظار روسیه/ امروز: ایران مانع رسیدن به توافق
1397/09/16-14:07 تعداد بازدید: 3 گروه خبری: اقتصادی کد خبر: 5746
خبر دیروز و امروز رویترز در مورد توافق اوپک دیروز:توافق اوپک در انتظار روسیه/ امروز: ایران مانع رسیدن به توافق
درحالی که رویترز روز گذشته از توافق برای کاهش میان اعضای اوپک و انتظار آنها برای میزان تعهد روسیه نسبت به این کاهش تولید خبر می داد، امروز به نقل از منابع آگاه مدعی است ایران مانع اصلی رسیدن اوپک به توافق کاهش تولید است.

 دیروز:توافق اوپک در انتظار روسیه/ امروز: ایران مانع رسیدن به توافق

به گزارش آراد، درحالی که اعضای اوپک روز گذشته بر سر کاهش تولید توافق کردند و منتظر میزان تعهد روسیه نسبت به این کاهش تولید هستند، رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی است که ایران مانع اصلی رسیدن اوپک به توافق کاهش تولید است زیرا عربستان هنوز با معافیت ایران موافق نیست.

این درحالی است که روز گذشته با انتشار خبر سفر وزیر انرژی روسیه به سن پترزبورگ برای مشورت با ولادیمیر پوتین و عدم موفقیت اوپک و روسیه برای رسیدن به اجماع، بازارهای نفتی به شدت واکنش نشان دادند و قیمت نفت کاهش یافت.

این درحالی که است که این خبرگزاری در خبری دیگری به نقل از نمایندگان اوپک نوشته بود اگر روسیه با کاهش 150 هزار بشکه در روز موافقت کند، اوپک، تولید خود را یک میلیون بشکه در روز کاهش می دهد اما اگر با 250 هزار بشکه در روز موافقت کند، رقم کاهش به 1.3 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران روز گذشته در گفتگو با سی ان بی سی گفته بود به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده، ایران هیچ گونه کاهش تولید انجام نخواهد داد اما از اوپک حمایت می‌کند تا بتوانند اعضا را مدیریت کنند. 

وزیر نفت ایران در عین حال با عادلانه ندانستن کاهش نفت ایران درحالی که تحت تحریم است، گفت: کاهش تولید در شرایط فعلی خط قرمز ایران است. 

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان نیز به خبرنگاران گفته بود: «ما هنوز می خواهیم روسیه تا حد امکان تولید را کاهش دهد.»

وی افزود: «من مطمئن نیستم اما امیدوارم به توافق برسیم... امیدوارم نواک امشب برگردد.»

گفته می شود اعضای اوپک امروز مذاکرات را پیش از ورود به نشست با تولیدکنندگان غیراوپکی ازسرگرفته اند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است