تهران 21:21 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
تأکید «جین بیک‌اف» بر افزایش ظرفیت رقابت اتحادیه اوراسیا در بازارهای جهانی
1397/09/16-14:00 تعداد بازدید: 3 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 5737
تأکید «جین بیک‌اف» بر افزایش ظرفیت رقابت اتحادیه اوراسیا در بازارهای جهانی
رئیس جمهور قرقیزستان در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در شهر «سن پترزبورگ» بر بررسی ظرفیت رقابت در بازارهای خارجی و افزایش اختیارات کمیسیون اقتصادی اوراسیا تاکید کرد.

تأکید «جین بیک‌اف» بر افزایش ظرفیت رقابت اتحادیه اوراسیا در بازارهای جهانی

به گزارش آراد، «سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور قرقیزستان در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در شهر «سن پترزبورگ» بر بررسی ظرفیت رقابت در بازارهای خارجی و افزایش اختیارات کمیسیون اقتصادی اوراسیا تاکید کرد.

وی گفت: به نظر «بیشکک» بررسی ظرفیت رقابتی در بازارهای خارجی بسیار مهم است و در این جهت باید مبارزه با نقض قوانین رقابتی تشدید شود و جامعه بین‌المللی باید اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به عنوان سازمان بین‌المللی مؤثر و دارای شرایط مناسب بدانند.

جین‌بیک‌اف تصریح کرد: اسناد امضا شده فرصت خوبی را برای بازرگانان فراهم کرده و به افزایش سطح زندگی تمام شهروندان اتحادیه کمک می‌کند.

مقام ارشد قرقیزستان خاطر نشان کرد: اتحادیه اقتصادی اوراسیا ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه دارد اما این فرصت‌ها در حال حاضر به طور پررنگ استفاده نمی‌شوند که برای برآوردن آن باید به رفع موانع و محدودیت‌های موجود پرداخت.

وی ادامه داد: به نظر بیشکک اتحادیه اقتصادی باید به رعایت آزادی‌های اصلی این سازمان از جمله آزادی جا به جایی محصولات، خدمات، سرمایه و نیروی انسانی بپردازد.

جین‌بیک‌اف گفت: در سال 2019 اقداماتی برای اجرای سیاست مشترک اعضای اتحادیه از طریق ایجاد شرکت‌های مشترک صورت می‌گیرد که برای رسیدن به چنین اهدافی توسعه روابط بین نهادهای دولتی، مقامات کمیسیون اقتصادی اوراسیا و بازرگانان لازم است.

رئیس جمهور قرقیزستان افزود: همچنین ایجاد مکانیزم‌های اجرای برنامه‌های زیرساختی طراحی می‌شود.

این مقام ارشد اظهار داشت: ما اعتماد داریم که اجرایی پروژه‌های مشترک به افزایش ظرفیت اقتصادی این اتحادیه منجر می‌شود بنابراین افزایش اختیارات کمیسیون اقتصادی اوراسیا لازم است.

وی تأکید کرد: توسعه روابط با اعضای اتحادیه اوراسیا برای قرقیزستان اولویت دارد و بیشکک برای گفت‌وگوهایشفاف و تنگاتنگ آماده است.

در ادامه رئیس جمهور قرقیزستان به «ولادیمیر پوتین» برای برگزاری این نشست و ریاست مؤثر در سال 2018 در اتحادیه اوراسیا تشکر و با اشاره به انتقال ریاست سازمان به ارمنستان برای «نیکال پاشینیان» نخست وزیر این کشور آرزوی موفقیت کرد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا هم اکنون از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده است.

مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از 20 میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از 180 میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال 2013 میلادی حدود 4 هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

در چارچوب این اتحادیه، اعضای آن موافقت خود را با تردد آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا اعلام کرده‌اند. اعضای اوراسیا همچنین اعلام کرده‌اند که سیاست مشترکی در زمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه خواهند داشت.  

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است