تهران 20:47 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
۲ سمپوزیوم «نارسایی قلبی» و «مراقبت‌های پرستاری در بیماری‌های قلبی»
1397/09/16-01:08 تعداد بازدید: 8 گروه خبری: علمی ، فرهنگی کد خبر: 5697
در حاشیه کنگره بین‌المللی CTO برگزار شد
۲ سمپوزیوم «نارسایی قلبی» و «مراقبت‌های پرستاری در بیماری‌های قلبی»
۲ سمپوزیوم «نارسایی قلبی» و «مراقبت‌های پرستاری در بیماری‌های قلبی» در حاشیه کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا CTO برگزار شد.

به گزارش آراد، کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا از روز گذشته در مشهد آغاز به کار کرده است و در حاشیه برگزاری آن دو سمپوزیوم بزرگ و مهم برگزار شده است.

سمپوزیوم اول مربوط به نارسایی قلب بود که گروه هدف آن متخصصان قلب و عروق، جراحان قلب، فلوشیپ‌های نارسایی قلب بودند.
 
این سمپوزیوم با حضور حدود 15 نفر از اساتید و پزشکان متخصص قلب و عروق بگزار شد که دارای پنج نشست علمی با عناوین «سرطان‌شناسی و قلب»، «عفونت‌های ماهیچه قلب و بیماری‌های ماهیچه قلب»، «افزایش فشار شریان ریوی»، «نوآوری‌های درمانی در نارسایی قلب» و «نوآوری‌ها در پیوند قلب» بود.

موضوعاتی نظیر غربالگری قلبی و عروقی در تشخیص سرطان، سرطان و نارسایی قلبی، چگونگی درمان عوارض جانبی ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های قلبی حین بارداری، آمیلوئیدوز، بطن چپ غیرمتراکم، تعاریف و داروهای جدید بیماری افزایش فشار شریان ریوی، ارتباط افزایش فشار ریوی با تالاسمی و بیماری قلبی، داروهای جدید برای درمان قلب، چگونگی کنترل بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، چگونگی آماده کردن بیماران مبتلا به نارسایی قلبی برای قلبی برای اقدامات جراحی غیرقلبی، کم‌خونی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، فهرستی برای پیوند قلب و عوارض جانبی پیوند قلب در این سمپوزیوم مورد بررسی قرار گرفت.
 
 اما سمپوزیوم دوم مراقبت‌های پرستاری در بیماری‌های قلبی بود که پرستاران و پزشکان با گرایش‌های مختلف گروه هدف آن بودند.
 
این سمپوزیوم با حضور حدود 20 نفر از اساتید دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشکان متخصص قلب و عروق برگزار شد که دارای چهار نشست علمی با عناوین «سندروم حاد کرونری»، «نارسایی قلبی و مراقبت‌های پرستاری»، «اکمو» و «بالون‌پمپ» بود.

موضوعاتی نظیر مدیریت پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی و نیز مراقبت‌های پرستاری بیماری شریان کرونری، مرحله‌بندی و مدیریت نارسایی قلبی، زندگی با نارسایی قلبی اعم از ورزش و مدیریت تغذیه، مدیریت جنبه‌های روانشناختی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و خانواده آنان، انواع اکمو، وسایل کمکی و اندیکاسیون اکمو، نقش پرستاری در مدیریت اکمو، عوارض اکمو و پرستاری در پیوند قلب و هم‌چنین فیزیولوژی قلب و اندیکاسیون استفاده از روش‌های بالون‌پمپ توسط اساتید مورد بررسی قرار گرفت.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است