تهران 21:53 شنبه 27/11/1397  2/16/2019   صفحه اصلی
 
وزارت صمت تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود قرار داد
1397/09/13-18:12 تعداد بازدید: 13 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 5396
وزارت صمت تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود قرار داد
مشاور وزیر صنعت، معدن، تجارت با اشاره به تحریم‌ها و مشکلات تولید‌کنندگان در تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی کشور، گفت: با تخصیص ارز مبادلاتی و تامین مقداری از مواد اولیه از طریق تولیدات داخلی کمبود مواد اولیه صنعت پوشاک را جبران می‌کنیم.

به گزارش آراد،  گلنار نصراللهی مشاور وزیر صنعت، معدن، تجارت، با بیان اینکه تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی در اولویت و دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، گفت: با آغاز تحریم‌ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور جلوگیری از کمبود مواد اولیه پوشاک جلسه‌ای را در وزارتخانه برگزار کرد و تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: در تامین مواد اولیه صنعت پوشاک و نساجی در صورت داشتن ظرفیت های موجود در کشور مقداری از مواد اولیه از طریق تولیدات داخلی در حال تامین است و در صورت کمبود جدی،  مقداری نیز با اولویت از طریق واردات با تخصیص ارز مبادلاتی تامین خواهد شد.

نصرالهی تصریح کرد : در حال حاضر به منظور تامین مواد اولیه صنعت پوشاک کشور رونق خوبی ایجاد شده است و کارخانجات نیز برای تامین مواد اولیه با اولویت و ظرفیت خوبی در تکاپو و تلاش هستند.

مشاور وزیر صنعت معدن تجارت خاطر نشان کرد : طبق آمار های موجود صادرات الیاف طبیعی و مصنوعی نسبت به مشابه پارسال افزایش داشته است، این امر نشان میدهد که واحدهای تولید کننده نخ و پارچه کشور با ظرفیت بیشتری کار می کنند و اگر در بازار داخلی دچارکمبودی  باشیم وزارت صنعت، معدن و تجارت با تخصیص ارز ، کمبود ها را جبران خواهد کرد.

نصراللهی با اشاره به تحریم ها و مشکلات تولید کنندگان در تامین  مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی کشور، گفت: با تخصیص ارز مبادلاتی و تامین مقداری از مواد اولیه از طریق تولیدات داخلی کمبود مواد اولیه صنعت پوشاک را جبران می کنیم.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است