تهران 20:44 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
مسکو: همکاری روسیه با ناتو متوقف شده است
1398/01/27-12:30 تعداد بازدید: 0 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 22660
مسکو: همکاری روسیه با ناتو متوقف شده است
یک دیپلمات برجسته روسیه با اشاره به تنش میان کشورش و سازمان ناتو گفت که عملا میان طرفین ارتباطی وجود ندارد.
مسکو: همکاری روسیه با ناتو متوقف شده است

به گزارش آراد، «الکساندر گروشکو» معاون وزیر خارجه روسیه گفت که روابط نظامی و همکاری غیرنظامی میان مسکو و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دیگر وجود ندارد.

گروشکو در این مورد به شبکه خبری «ریانووستی» گفت: «ناتو به رفتارهای دوران جنگ سرد بازگشته است و عملا هیچ همکاری میان این نهاد و مسکو وجود ندارد. همکاری نظامی و غیرنظامی به طور کامل متوقف شده است. سازمان ناتو هر مورد مثبتی را در ارتباط با روسیه از بین برده است و دیگر وجود ندارد و تاکنون هم نشانه‌ای از اینکه ناتو بداند که چطور از این بن‌بست خارج شود، مشهود نیست.»

از سال ۲۰۱۴،  روابط میان سازمان ناتو و مسکو به شدت بد شده و نهاد ناتو هم تاکید کرده است که روابط بازرگانی معمول میان طرفین پس از الحاق کریمه به روسیه وجود ندارد. گروشکو گفت که تقابل به کاری عادی برای هم‌پیمانان غربی تبدیل شده است.

این دیپلمات روس افزود: «ناتو در تقابل با روسیه افراط کرده است و معلوم نیست که این دیدگاه کی تمام می‌شود.» وی گفت که این اتحاد، فعالانه در حال مدرن کردن زیرساخت‌ها، انتقال سریع نیروها در مرزهای روسیه است. هزینه‌های ناتو در مجموع رو به افزایش است  و پارسال از یک تریلیون دلار بیشتر شد. این در حالی است که روسیه هزینه کمتری در این زمینه اختصاص داده است.

 مسکو بارها در زمینه گسترش حضور ناتو به سمت مرزهای روسیه هشدار داده و این اقدام را عاملی دانسته که به امنیت اروپا  لطمه می‌زند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است