تهران 21:24 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
تردید در تصمیم اوپک قیمت نفت را کاهش داد
1398/01/26-12:58 تعداد بازدید: 0 گروه خبری: اقتصادی کد خبر: 22525
تردید در تصمیم اوپک قیمت نفت را کاهش داد
قیمت نفت در معاملات امروز با تردید در تصمیم اوپک اندکی کاهش یافت و به قیمت71.48 دلار فروخته شد.
تردید در تصمیم اوپک قیمت نفت را کاهش داد

به گزارش آراد و به نقل از رویترز، پس از اینکه قیمت نفت برنت در جلسه کاری گذشته، رکورد جدیدی در بالاترین قیمت 5 ماه گذشته ثبت کرد و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران سیگنال‌های ضد و نقیضی از عرضه در جهان دریافت می‌کنند، قیمت نفت امروز دوشنبه کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 7 سنت کاهش 71.48 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز جمعه به 71.87 دلار، بالاترین رقم از 12 نوامبر رسیده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 25 سنت کاهش 63.64 دلار معامله شد.

ویرندرا چوآهان، تحلیلگر بازار نفت در انرژی اسپکت سنگاپور با اشاره به نشانه‌های ضد و نقیض از سوی آمریکا و اوپک در مورد آینده عرضه نفت، گفت: «من انتظار دارم که نفت در حال حاضر در بازه به نسبت محدود اطراف 70 دلار نوسان داشته باشد.»

وی افزود: «شاخص‌های عرضه نفت امریکا نشان می‌دهد که تولید نفت این کشور در نیمه دوم سال افزایش می یابد. اما زمزمه‌هایی از وزرای کشورهای عضو اوپک نشان از این دارد که سطح تولید این کشور به سطح تولید تابستان گذشته بازنخواهد گشت.»

کشورهای عضو اوپک و هم‌پیمانانشان در ماه ژوئن برای تصمیم‌گیری در مورد ادامه توافق کاهش تولید یا عدم ادامه گرد هم جمع می‌شوند.

عربستان تمایل دارد تا کاهش را ادامه دهد اما منابع آگاه در این گروه می‌گویند اگر اختلال در عرضه در کشورهای دیگر ادامه یابد، احتمال افزایش تولید گروه وجود دارد.

رئیس شرکت ملی نفت لیبی روز جمعه هشدار داد ازسرگیری درگیری‌ها می‌تواند تولید نفت در این کشور را متوقف کند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است