تهران 10:06 شنبه 3/1/1398  3/23/2019   صفحه اصلی
 
تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور تاجیکستان
1397/12/24-13:54 تعداد بازدید: 1 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 19962
تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور تاجیکستان
امروز طی مراسمی رسمی «محمدتقی صابری» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان استوارنامه خود را به رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد.
تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور تاجیکستان

به گزارش آراد، امروز طی مراسمی رسمی که در محل «قصر ملت» برگزار شد، «محمدتقی صابری» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از سفرای کشورهای خارجی استوارنامه های خود را به «امامعلی رحمان» رئیس جمهور این کشور تقدیم کردند.
رحمان طی سخنانی در این مراسم سفرای جدید را به مناسبت انتصابشان تبریک گفت و اطمینان داد که آنها با فعالیت موثر دیپلماتیک خود به رشد و توسعه مناسبات بین کشورهایشان با تاجیکستان همکاری خواهند کرد.
وی اظهار داشت: «دوشنبه» با توجه به دکترین سیاست خارجی خود، جهت پیشبرد همکاری های گسترده با تمام کشورهای دور و نزدیک پیوسته تلاش می‌کند.
رحمان در بخش دیگری از سخنان خود، بر اقدامات و علاقه مندی کشورش به حل مشکلات جهانی مربوط به آب، تحکیم امنیت و ثبات منطقه ای و جهانی، همکاری بین المللی و منطقه ای و همچنین همکاری مشترک و موثر با کشورهای جهان در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
رئیس جمهور تاجیکستان همچنین اعلام کرد کشورش آماده کمک و مساعدت جهت فعالیت های موثر سفرای جدید می باشد. 
در این مراسم در کنار سفیر جمهوری اسلامی ایران سفرای چین، آمریکا، قرقیزستان، دانمارک، سریلانکا، ونزوئلا،  کنگو و غنا استوارنامه های خود را به رئیس جمهور تاجیکستان تقدیم کردند. 
روز پنجشنبه سفیر جدید ایران در دوشنبه با «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه تاجیکستان ملاقات و رونوشت استوارنامه خود را به وی تقدیم کرده بود.
در این دیدار وزیر امور خارجه تاجیکستان ضمن خوشامدگویی به سفیر کشورمان، بر اشتراکات منحصر به فرد زبانی، فرهنگی، دینی، تاریخی و تمدنی دو ملت ایران و تاجیکستان تأکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه به فضای جدید به وجود آمده در روابط فیمابین و تعیین و آغاز به کار سفرای جدید دو کشور مطمئنا همکاری های مشترک بیش از گذشته توسعه و ارتقا خواهد یافت.
صابری نیز با ابلاغ سلام گرم وزیر امور خارجه ایران، به زمینه های مناسب برای تحکیم پیوند های ایران و تاجیکستان و تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر روابط خویشاوندی دو ملت اشاره کرد. 
صابری هدف از مأموریت خود را ارتقاء همه جانبه روابط دو ملت و دولت دوست و برادر خواند و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارتقای سطح روابط با تاجیکستان به جایگاه شایسته مناسبات خویشاوندی دو ملت، اعلام نمود.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است