تهران 09:02 شنبه 3/1/1398  3/23/2019   صفحه اصلی
 
«میرضیایف» جایزه مرکز آمریکایی «StrategEast» را دریافت کرد
1397/12/24-11:52 تعداد بازدید: 2 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 19935
«میرضیایف» جایزه مرکز آمریکایی «StrategEast» را دریافت کرد
رئیس جمهور ازبکستان به دلیل انجام اصلاحات اجتماعی و اقتصادی در این کشور موفق به دریافت جایزه مرکز آمریکایی «StrategEast» شد.
«میرضیایف» جایزه مرکز آمریکایی «StrategEast» را دریافت کرد

به گزارش آراد، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان به دلیل انجام اصلاحات اجتماعی و اقتصادی در این کشور موفق به دریافت جایزه مرکز آمریکایی «StrategEast» شد.

این خبر در پارلمان انگلستان با حضور نمایندگان پارلمان و رسانه‌های بین المللی اعلام شد.

در گزارش این مرکز آمریکایی آمده است: جایزه StrategEast Award به «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان برای آزادسازی اقتصاد و بهبود فضای سرمایه گذاری در ازبکستان اعطا شد.

علاوه بر این در این گزارش بر سهم رئیس جمهور ازبکستان در حل و فصل اختلافات مرزی و تحکیم روابط با کشورهای همسایه تاکید شده است.

همچنین «ولفگانگ ایشینگر» رئیس همایش «امنیت» در «مونیخ» در زمینه سیاست برای نزدیکی غرب و منطقه پساشوروی، «ویکتور پروکاپنیا» کارآفرین در زمینه «قانون گذاری» برای سهم به سزا در ایجاد پایه قانون گذاری و توسعه صنایع فن آوری‌های اطلاع رسانی در بلاروس موفق به دریافت این جایزه شدند.

گفتنی است، جایزه  StrategEast Westernization Award هر سال برای سهم قابل ملاحظه در مدرنیزه سازی کشورهای پساشوروی و همچنین توسعه زندگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای منطقه اعطا می‌شود.

StrategEast یک مرکز استراتژی آمریکا می‌باشد که هدف اصلی آن تحکیم همکاری‌های کشورهای پساشوروی با دنیای غرب است.

«شوکت میرضیایف» پیش از این توسط انجمن روزنامه نگاران آسیا به عنوان مرد سال 2018  آسیا معرفی شد.

همچنین مجله مالی و اقتصادی ترکیه «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان را به عنوان شخصیت برتر خارجی سال 2018 میلادی در این کشور معرفی کرد.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است