تهران 18:34 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
راشا تودی گزارش داد روسیه و مادورو خواستار گفت‌وگو، آمریکا و گوایدو به‌دنبال تشدید تنش
1397/11/17-17:54 تعداد بازدید: 14 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 14897
راشا تودی گزارش داد روسیه و مادورو خواستار گفت‌وگو، آمریکا و گوایدو به‌دنبال تشدید تنش
مقامات ونزوئلا محموله‌ای از سلاح در یک فرودگاه پیدا کرده‌اند که از آمریکا ارسال شده است. این در حالی است که وزیر امور خارجه روسیه بر حل اختلافات از طریق مذاکره تاکید کرده است.
روسیه و مادورو خواستار گفت‌وگو، آمریکا و گوایدو به‌دنبال تشدید تنش

به گزارش آراد ، با وجود تاکید روسیه بر حل اختلافات در ونزوئلا از طریق مذاکره و دعوت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور رسمی و قانونی ونزوئلا از «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت برای گفت‌وگو، دولت آمریکا برای مخالفان سلاح ارسال کرده و گوایدو نیز با رد دعوت مادورو مردم را به شورش خیابانی فرامی‌خواند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، پس از آن‌ که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حمایت کامل خود را از مخالفان «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا اعلام کرد، مقادیر قابل توجهی از سلاح‌های آمریکایی در فرودگاه بین‌المللی شهر «والنسیا» ونزوئلا کشف شد. این محموله شامل دستکم ۱۹ قبضه مسلسل و ۱۱۸ خشاب، مهمات با کالیبر بالا، ۹۰ بیسیم و ۶ تلفن همراه بود. به عقیده مقامات دولت ونزوئلا این سلاح‌ها روز یکشنبه از شهر «میامی» آمریکا ارسال شده‌اند.

از آغاز بحران ونزوئلا آمریکا از مخالفان دولت این کشور حمایت کرده است. واشنگتن تهدید کرده اگر انتقال قدرت به‌طور مستقیم صورت نگیرد از گزینه نظامی استفاده خواهد کرد. تعدادی از کشورهای اروپایی نیز حمایت خود را از مخالفان دولت اعلام کرده‌اند.

از سوی دیگر، به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد بحران ونزوئلا تنها از طریق گفت‌وگو قابل حل است. او گفت: «ما همچنان باور داریم که تنها راه برون‌رفت از بحران، نشاندن دولت و مخالفانش بر سر میز مذاکره است... در غیر این صورت تنها تغییر رژیمی مشابه آن‌چه غرب بارها انجام داده خواهد بود».

تفاوت‌ها در سیاست اتخاذ شده آمریکا و روسیه در قبال بحران ونزوئلا به روشنی نشان می‌دهد که آمریکا همچنان راهبرد استعماری قرون گذشته با حربه زور و دخالت در سایر کشورها را در دستورکار دارد. در حالی که روسیه، حامی دولت قانونی فعلی بر مذاکره و روند دموکراتیک تاکید دارد.

در روزهای گذشته، مادورو رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا گوایدو رهبر مخالفانش را به گفت‌وگوی رو در رو دعوت کرده بود اما گوایدو درخواست وی را رد کرد.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است