تهران 18:34 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
بیانیه جامعه اسلامی مدیران مردم اعتماد خود به نظام اسلامی را حفظ کرده‌اند/ دعوت به حضور گسترده در ۲۲ بهمن
1397/11/17-17:43 تعداد بازدید: 12 گروه خبری: سیاسی کد خبر: 14886
بیانیه جامعه اسلامی مدیران مردم اعتماد خود به نظام اسلامی را حفظ کرده‌اند/ دعوت به حضور گسترده در ۲۲ بهمن
در بیانیه جامعه اسلامی مدیران آمده است: حاصل تحقق شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی عبارت است از: خودباوری ، مردم سالاری دینی، سرمایه اجتماعی و خودکفایی و خوداتکایی در اقتصاد ملی.
مردم اعتماد خود به نظام اسلامی را حفظ کرده‌اند/ دعوت به حضور گسترده در ۲۲ بهمن

به گزارش آراد؛ جامعه اسلامی مدیران ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرده که متن کامل آن در ادامه آمده است.

«به تعبیر امام راحل (ره) انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود. نوری که پرده جهل چیره بر جهان را به کنار زد و زوایای تاریک سلطه قدرت‌های مسلط بر جهان را روشن ساخت. ملت بزرگ ایران پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه از پیروزی انقلاب ، همچنان پایبند به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی می باشد و حاضر نیستند اندکی عقب نشینی کنند. دستاوردهای این معجزه قرن آنقدر گران سنگ است که تبلیغات پرهزینه دشمن داخلی و خارجی نتوانسته غباری بر آن بنشاند.

حاصل تحقق شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی عبارت است از: خودباوری ، مردم سالاری دینی، سرمایه اجتماعی و خودکفایی و خوداتکایی در اقتصاد ملی که به اجمال یادآوری می نمائیم:

۱- امروز ملت عزیز و مقتدر ایران اسلامی ، خودش را و همه ظرفیت‌های مشهود و نامشهود در اختیارش را باور کرده است و راهبرد ما میتوانیم را برای پیشرفت و تعالی کشور انتخاب کرده است. ایران در سال ۱۳۹۷ در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از نظر تولید علم قرار گرفته است، در دانش سلولهای بنیادی رتبه دوم در جهان ، دانش فضایی و پرتاب ماهواره رتبه دهم ، دانش نانو رتبه پانزدهم و فناوری اطلاعات رتبه سیزدهم را به دست آورده است.  موشک های دوربرد ایران از لحاظ شتاب، سرعت و دقت بعد از روسیه قرار دارد و به لحاظ قدرت نظامی رتبه سیزدهم جهان را دارد. در زمینه دانش هسته ای که پیچیده ترین دانش فنی است به جرگه 9 کشور جهان پیوسته است.

2- در عرصه سیاست خارجی، ایران در تراز ابرقدرتی قرار گرفته است. امروز سیاست خارجی قدرت های سلطه گر جهانی در منطقه خاورمیانه و کشور های جهان رنگ باخته است. آمریکا برای تداوم حضورش در کشورهای عربی-اسلامی در چند سال اخیر بالغ بر 7 هزار میلیارد دلار هزینه کرد ولیکن نه تنها حاصلی برداشت نکرد بلکه سرافکنده از سوریه خارج شد. در عرصه سیاست داخلی، مردم طعم آزادی را بیشتر از هر نقطه ای در جهان می چشند. در صورتیکه اراده کنند می توانند هر اقدام و تصمیمی از سوی هر مقام دولتی و غیردولتی نقد کنند. در انتخابات های مختلف بالاترین مشارکت سیاسی را داشته و در پای صندوق رای در یک شرایط سخت رقابتی به فرد مورد نظر خود رای بدهند

3- سرمایه اجتماعی دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است. مردم حکومت را از خودشان می دانند و مسئولان و مدیران ارشد نظام را در متن جامعه احساس می کنند. هر چند در سال های اخیر به جهت سوء استفاده عناصری محدود با روی آوردن به فساد و اشرافیت ، تلاش گردید تا خدشه به این سرمایه گران سنگ وارد شود. لکن مردم همچنان اعتماد خودشان را حفظ نمودند و در صورت لزوم با حضور در صحنه و میدان هر توطئه و فتنه ای علیه انقلاب و نظام را نقش بر آب کردند.

4- در معیار سرمایه انسانی که یکی از مهم ترین پارامترهای ارزیابی کشورها می باشد، ایران با کسب امتیاز 0.798 از میان 189 کشور جهان در صدر کشورهای با توسعه انسانی بالا قرار گرفته است و در آستانه ورود به جمع کشورهای توسعه یافته بسیار بالا در سال 2017 می باشد و در رتبه شصتم جهان قرار گرفته است. به جهت ارتقاء شاخص های بهداشت و سلامت، امید به زندگی در سال 1357 که 55 سال بود در سال 1397 به 76 سال رسیده است.

5-در عرصه اقتصادی علی رغم تحمیل هشت سال جنگ به قیمت تخریب تمامی زیرساخت های کشور و اعمال تحریم در ظرف چهاردهه توسط آمریکا، ایران اسلامی امروز از لحاظ محصولات کشاورزی، غذائی و صنعتی نه تنها خود کفاست بلکه به مرز صادرات ورود پیدا کرده است. از فروش 8 میلیون بشکه نفت متوسط روزانه در سال های قبل از انقلاب به کمتر از یک میلیون رسیده است. اما درآمدسرانه در سال 2017 با 19320 دلار در رتبه 53 در بین 189 کشور جهان با 85 میلیون جمعیت قرار گرفته است.

مردم قدرشناس و انقلابی ایران به پاس چنین دستاوردهایی، در جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی شرکت نموده و با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، یاد شهیدان راه آزادی و استقلال کشور و یاد امام راحل (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) را گرامی می دارد و بر تداوم این مسیر تعالی بخش به رهبری خلف صالح او پیمان ناگسستنی می بندند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است