تهران 07:00 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
«بنی گانتز»: دنبال کنترل فلسطینیان نیستم/ نتانیاهو عزتمندانه استعفا دهد
1397/11/17-15:59 تعداد بازدید: 4 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 14884
«بنی گانتز»: دنبال کنترل فلسطینیان نیستم/ نتانیاهو عزتمندانه استعفا دهد
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه از مواضع خود در قبال فلسطین صحبت کرد و از «بنیامین نتانیاهو» خواست که استعفا دهد.
«بنی گانتز»: دنبال کنترل فلسطینیان نیستم/ نتانیاهو عزتمندانه استعفا دهد

به گزارش آراد، «بنی گانتز» رئیس حزب «انعطاف برای اسرائیل» و رقیب «بنیامین نتانیاهو» برای نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» درباره مواضع دولتش در صورت پیروزی در انتخابات آتی پارلمانی و احتمال نخست‌وزیر شدنش صحبت کرد.

او در بخشی از این مصاحبه درباره رویکردش در قبال فلسطینیان گفت: «ما به دنبال آن نیستیم که بخواهیم کسی را کنترل کنیم. ما باید راهی پیدا کنیم که مستلزم اعمال کنترل ما روی دیگر افراد نباشد».

گانتز در این مصاحبه از خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از نوار غزه در سال 2005 دفاع کرد و و خواستار درس گرفتن از این تجربه شد.

او گفت: «خروج (اسرائیل از نوار غزه) با ملاحظات سیاسی بسیاری انجام شد. همه طرف‌ها مخاطرات بسیاری داشتند و دولت(رژیم صهیونیستی) بدون اینکه کشور را دچار چنددستگی کند، این مساله را مدیریت کرد. این اقدام قانونی و توسط دولت و ارتش اسرائیل انجام شد و با وجودی که این اقدام برای شهرک‌نشینان خیلی دردناک بود، به خوبی مدیریت شد. ما باید از (سیاست) خروج (از نوار غزه) درس بگیریم و در حوزه‌های دیگر آنرا اجرا کنیم».

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی درباره نخست‌وزیر کنونی این رژیم گفت: «نتانیاهو سخت‌ترین شغل را در دولت اسرائیل برعهده گرفت و هر آنچه در توانش بود برای انجام آن صرف کرد. من او را وطن‌پرست می‌دانم، من از او نفرت ندارم اما فکر می‌کنم که زمان آن رسیده که عزت‌مندانه از سمت خود استعفا دهد».

خبرنگار روزنامه صهیونیستی از گانتز درباره احتمال عضویتش در کابینه به نخست‌وزیری نتانیاهو سوال کرد.

گانتز در جواب به موضوع تحقیقات قضایی درباره پرونده فساد مالی نتانیاهو اشاره کرد و گفت: «من می‌خواهم که (در انتخابات) پیروز شوم و برای اولین بار در یک دهه اخیر، فکر می‌کنم که برای شکست او شانس دارم».

وی افزود: «من قبلا هم گفته‌ام که امکان نشستن من با او (در کابینه نتانیاهو) در حالی که علیه او اعلام جرم شده باشد، وجود نخواهد داشت».

گانتز از اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 51 روزه سال 2014 با نوار غزه که خودش رئیس ستاد مشترکش بوده، دفاع کرد و آن عملیات را «موفق» خواند.

وی  افزود: «وظیفه من آسیب زدن به دشمن با حداقل ممکن تلفات (به رژیم صهیونیستی) است و نمی‌توانم تلفات را به صفر برسانم».

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است