تهران 06:30 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
روزنامه صهیونیستی ادعا کرد سه سناریوی پیش‌روی غزه به گفته رئیس دفتر سیاسی حماس
1397/11/17-15:32 تعداد بازدید: 4 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 14880
روزنامه صهیونیستی ادعا کرد سه سناریوی پیش‌روی غزه به گفته رئیس دفتر سیاسی حماس
یک روزنامه صهیونیستی ادعا کرد، رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه طی دیدارش با نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی سه سناریو برای غزه تعریف کرده و این گفته‌ها به رژیم صهیونیستی منتقل شده است.
سه سناریوی پیش‌روی غزه به گفته رئیس دفتر سیاسی حماس

به گزارش آراد ، رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه در دیدار با نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی سه سناریو درباره آینده وضعیت غزه مطرح کرده است.

روزنامه «هاآرتص» در این باره نوشت، السنوار هفته گذشته با نمایندگان این ساز‌مان‌ها در غزه دیدار و در همین دیدار سه سناریوی مذکور را مطرح کرد؛ مسئولان مربوطه نیز محتوای این دیدار را به مقامات رژیم صهیونیستی منتقل کردند.

بر اساس این گزارش، سه سناریوی مطرح شده بدین ترتیب است:

اول: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان مسئولیت نوار غزه را بر عهده بگیرد؛ گزینه‌ای که السنوار گفته با توجه به وضعیت فعلی، عباس هیچ آمادگی یا توانایی برای انجام آن ندارد.

دوم: نوارغزه زیر نظر سازمان ملل یا مصر قرار گیرد تا اینها از طریق بودجه و طرف‌های کمک‌کننده ویژه خودشان، از نوار غزه حمایت کنند.

سوم: سناریویی که السنوار به آن تمایل کمتری دارد؛ اینکه حماس به مقابله با اسرائیل بپردازد که در نهایت یک نیروی بین‌المللی بر نوار غزه مسلط خواهد شد و تلاش خواهد کرد فرماندهی مقبولی بر حماس و تشکیلات خودگردان ایجاد کند.

در ادامه این گزارش آمده، السنوار تأکید کرده که حماس سلاحش را کنار نخواهد گذاشت، اگرچه انتظار می‌رود درآمد سازمانی‌اش کم شود و برای حفظ شاخه نظامی خود با مشکل روبرو شود.

هاآرتص سپس نوشت، برآورد در فلسطین اشغالی این است که عباس به صورت کامل از نوار غزه شاخه خالی کند اما تل‌آویو به وی گفته حتی اگر این کار را انجام دهد، وارد جنگ با نوار غزه نخواهد شد.

محاصره نوار غزه ار سال 2007 آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد؛ وضعیت این منطقه خوب نیست و اختلافات کنونی میان فتح و حماس به آن دامن می‌زند. 

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است