تهران 07:19 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
مردم دیگر ظرفیت و تحمل افزایش نرخ حامل‌های انرژی را ندارند
1397/11/17-15:18 تعداد بازدید: 5 گروه خبری: سیاسی کد خبر: 14875
مردم دیگر ظرفیت و تحمل افزایش نرخ حامل‌های انرژی را ندارند
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم ما دیگر ظرفیت و تحمل افزایش نرخ حامل‌های انرژی را ندارند، گفت: افزایش نرخ حامل‌های انرژی موجب نگرانی بیشتر مردم می‌شود.
مردم دیگر ظرفیت و تحمل افزایش نرخ حامل‌های انرژی را ندارند

قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: وزیر نفت پیش از این گفته بود که می‌توانیم از مرزهای خشکی و دریایی کشور بنزین را حتی صادر کنیم که اگر این گونه باشد یعنی ما به اندازه کافی تولید بنزین داریم که در این صورت موضوع سهمیه‌بندی بنزین معنایی ندارد، هر کشوری در دنیا اگر از نظر تولید کالا یا محصولی خودکفا شود، آن زمان سهمیه‌بندی آن کالا یا محصول دیگر منتفی می‌شود.

وی افزود: هر زمان ما در عرصه واقع و نه در عرصه شعار در زمینه تولید سوخت موردنیاز کشور خودکفا شدیم، سهمیه‌بندی خود به خود لغو خواهد شد، چون در علم اقتصاد سهمیه‌بندی مواقعی تعریف می‌شود که آن کالا یا محصول مورد نیاز شدید مردم و کشور باشد و به اندازه کافی وجود نداشته باشد.؛ وقتی ما می‌خواهیم بنزین را صادر کنیم دیگر نباید محدودیتی در مصرف آن برای شهروندان وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین درباره افزایش قیمت بنزین، گفت: در زمینه افزایش قیمت بنزین باید به شرایط مردم توجه کنیم، امروز مردم در شرایط معیشتی نامناسبی قرار دارند، معیشت مردم و اقتصاد حاکم بر مردم شرایط خوبی ندارد، مردم ما دیگر ظرفیت و تحمل افزایش نرخ حامل‌های انرژی را ندارند.

ساعدی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش نرخ حامل‌های انرژی موجب نگرانی بیشتر مردم می‌شود، امروز ما به دنبال اصلاح قیمت‌ها در بازار هستیم، اگر نرخ حامل‌های انرژی را با دست خودمان افزایش دهیم یعنی درد مردم را اضافه کردیم، هیچ وقت موافق افزایش جهشی قیمت‌ها نبوده و نیستیم.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است