تهران 06:32 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
نماينده شركت ملی نفت ايران در بورس انرژی اعلام کرد آغاز عرضه ميعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی از ۲۴ بهمن
1397/11/17-14:02 تعداد بازدید: 4 گروه خبری: اقتصادی کد خبر: 14858
نماينده شركت ملی نفت ايران در بورس انرژی اعلام کرد آغاز عرضه ميعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی از ۲۴ بهمن
نماينده شركت ملی نفت ايران در بورس انرژی با اعلام اینکه يك ميليون بشكه ميعانات گازی پارس جنوبی در محموله های 35 هزار بشكه ای در بورس انرژی در تاریخ ۲۴ بهمن ماه عرضه خواهد شد، گفت: محدوديتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.
آغاز عرضه ميعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی از ۲۴ بهمن

به گزارش آراد و به نقل از سایت شرکت ملی نفت ایران، امیرحسین تبیانیان نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی از عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین الملل بورس انرژی در چارچوب جدید در تاریخ چهارشنبه، 24 بهمن ماه خبر داد.

 تبیانیان در گفت و گو با خبرنگار سایت شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به اینکه این نخستین مرحله عرضه میعانات گازی شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی است، افزود: در این مرحله یک میلیون بشکه میعانات گازی در محموله های 35 هزار بشکه ای عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت عرضه در این مرحله براساس میانگین 10 قیمت پایانی نفت خام دوبی محاسبه شده است، اظهار کرد: در این مرحله قیمت به ازای هر بشکه 61.04 دلار تعیین شده است.

به گفته تبیانیان بارگیری محموله میعانات گازی در عسلویه و یا از طریق انتقال کشتی به کشتی در پایانه خارک انجام خواهد شد؛ همچنین محدودیتی در مقصد ارسالی محموله وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرایط تسویه مشابه عرضه نفت است، اظهار کرد: پیش پرداخت 6 درصد و امکان تسویه ۱۰۰ درصد ریالی از ویژگی های این عرضه است. همچنین مدت تسویه حساب از زمان بارگیری 90 روز تعیین شده است.

تبیانیان افزود: بزودی اطلاعیه عرضه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین الملل بورس انرژی منتشر خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران طبق برنامه اعلامی هر هفته در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه مستمر نفت خام و میعانات گازی را در برنامه دارد که با توجه تعطیلی رسمی دوشنبه آینده، زمان عرضه روز چهارشنبه تعیین شد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است