تهران 06:55 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
نقاشی خطوط راه‌راه بر روی پوست
1397/10/28-20:06 تعداد بازدید: 15 گروه خبری: علمی ، فرهنگی کد خبر: 12463
راهی برای دفع حشرات
نقاشی خطوط راه‌راه بر روی پوست
محققان مجارستانی در آزمایشی متوجه شدند که نقاشی خطوط راه‌راه بر روی پوست می‌تواند حشرات مزاحم را دفع کند.
به گزارش آراد، اگر شما برای دفع حشرات از روش‌های سنتی استفاده می‌کنید ولی باز هم از سوی حشرات گزیده می‌شوید، می‌توانید با استفاده از مطالعه جدید محققان مجارستانی به مشکل خود خاتمه دهید.

براساس گزارش «نیواطلس»، محققان مجارستانی به دنبال آزمایشاتی دریافتند که افراد می‌توانند به سادگی با نقاشی خطوط راه راه بر روی پوستشان از گزیدگی حشرات جلوگیری کنند.

محققان موسسه علوم طبیعی آکادمی علوم مجارستان با همکاری دانشمندان دانشگاه «لوند» سوئد در آزمایشی، سه مدل پلاستیکی شبیه به انسان را با رنگ های بژ، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای تیره همراه با خطوط راه‌راه سفید که روی هریک از آنها لایه‌ای چسبی برای به دام انداختن حشرات پوشیده شده بود، در علفزاری به مدت چند هفته قرار دادند.

آنها دریافتند که مدل راه‌راه حشرات کمتری را به خود جذب کرده در حالی که مدل بژ دو برابر بیشتر از مدل راه‌راه و مدل قهوه‌ای تیره 10 برابر بیشتر از دو مدل دیگر حشرات را جذب کرده بود.

درواقع این شگفتی بزرگی نبود، محققان پیش‌ از این، با بررسی الگوهای موجود بر روی موهای راه‌راه گورخر متوجه دفع حشرات از این نوع الگو شده بودند. علاوه بر این احتمال دارد که خطوط راه‌راه نقاشی شده بر روی بدن قبایل بومی قدیمی به دلیل دفع حشرات بوده است.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است