تهران 06:39 دوشنبه 2/2/1398  4/22/2019   صفحه اصلی
 
دانشگاه‌های آلمان ضعیف ولی مورد قبول دانشجویان
1397/10/28-20:02 تعداد بازدید: 12 گروه خبری: علمی ، فرهنگی کد خبر: 12461
دانشگاه‌های آلمان ضعیف ولی مورد قبول دانشجویان
براساس نتایج یک پژوهش، در حالی‌که چارچوب کلی دانشگاه‌های آلمان نیازمند بهبود است، اما دانشجویان به طور عمده از دوره‌های تحصیلی خود رضایت دارند.
به گزارش آراد و به نقل از «universityworldnews»، نتایج نظرسنجی ارائه شده توسط مرکز آموزش عالی آلمان (CHE) نشان می‌دهد، در حالی‌که چارچوب کلی دانشگاه‌های کشور نیازمند بهبود است، اما دانشجویان به طور عمده از دوره‌های تحصیلی خود رضایت دارند.

گزارش‌های منتشر شده از سوی رتبه بندی تایمز هایر اجوکیشن، تنها دو دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه گوتینگن آلمان را جزء  50 مؤسسه‌ آموزشی برتر در زمینه تدریس قرار داده است.

22 دانشگاه از 31 دانشگاه آلمان به جهت تدریس رتبه خوبی کسب نکرده‌اند و نتایج منتشر شده نظام رتبه‌بندی تایمز منجر به اختلاف نظر میان مقامات و سیاسیون این کشور شده است.

جورج فدریکیل که مقاطع کارشناسی ارشد را رتبه‌بندی بین‌المللی می‌کند باور دارد، کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها براساس استانداردها در زمینه‌های موضوعی خاص تعیین می‌شود.

نتایج یک بررسی دیگر نیز نشان داده است، تنها 28 درصد از اساتید دانشگاه‌های آلمان در زمینه تدریس بالاتر از حد متوسط هستند.

مؤسسه «CHE» نتیجه می‌گیرد، چارچوبی که برای بسیاری از مؤسسات آموزش عالی آلمان ارائه شده، فقیرتر از استاندارد اروپایی است.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است