تهران 13:03 جمعه 2/1/1398  3/22/2019   صفحه اصلی
 
امان: صیادان اردنی بازداشت شده در ایران در سلامت هستند
1397/10/22-10:11 تعداد بازدید: 2 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 11637
امان: صیادان اردنی بازداشت شده در ایران در سلامت هستند
وزارت خارجه اردن از استمرار تلاش‌های این کشور برای آزادی سه صیاد اردنی بازداشت‌شده در ایران پس از ورود غیرقانونی به آبهای منطقه‌ای آن، خبر داد.
امان: صیادان اردنی بازداشت شده در ایران در سلامت هستند

به گزارش آراد ، «ماجد القطارنه» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن از دیدار «زید اللوزی» دبیرکل این وزارتخانه با سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان خبر داد.

القطارنه گفت که اللوزی روز پنجشنبه با سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان دیدار کرد و خواستار آزادی فوری سه اردنی بازداشت‌شده در اردن شد.

بنابر گزارش خبرگزاری ارن (پترا)، سفیر ایران به این مقام اردنی اطمینان داد که سه تبعه اردنی بازداشت‌شده در ایران در سلامت کامل بسر می‌برند و مراجع ایرانی در تلاش برای تسریع اقدامات قانونی و آزادی آنها هستند.

وی افزود که ایران در تلاش است تا زمینه ملاقات کادار اردن در تهران با سه تبعه این کشور به منظور اطمینان از وضعیت سلامت آنها و پیگیری قضایای آنها را فراهم کند.

القطارنه همچنین گفت که وزارت خارجه اردن از زمان بازداشت این سه نفر با مسئولان دولت ایران به منظور آزادی فوری آنها در تماس است.

وزارت خارجه اردن پیش از این اعلام کرده بود که سه تبعه اردنی مقیم امارات که ۲۸ دسامبر گذشته در حال صید ماهی در آبهای امارات بودند پس از ورود اشتباهی به آبهای ایران بازداشت شده‌اند.

نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است