تهران 13:14 جمعه 2/1/1398  3/22/2019   صفحه اصلی
 
حمله پهپادی به ائتلاف سعودی در جنوب یمن و دهها کشته و زخمی
1397/10/20-23:16 تعداد بازدید: 8 گروه خبری: بین الملل کد خبر: 11589
در ادامه بحران یمن؛
حمله پهپادی به ائتلاف سعودی در جنوب یمن و دهها کشته و زخمی
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با انجام عملیات پهپادی موفق در پایگاهی در لحج، تجمع نظامیان وابسته به ائتلاف متجاوز را هدف قرار دادند؛ در بین مجروحان رئیس ستاد مشترک ارتش دولت مستعفی هم دیده می‌شود.
به گزارش آراد، صبح امروز (پنج‌شنبه) در محل یک رژه نظامی در پایگاه «العند» در استان لحج در جنوب یمن صدای انفجاری شدید شنیده شد.

دقایقی پس از انتشار خبر، مشخص شد صدای انفجار به دلیل عملیات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی بوده است. 

بر اساس گزارش وبگاه «المشهد الیمنی»، در پی این عملیات عبدالله النخعی رئیس ستاد مشترک دولت مستعفی یمن زخمی شد و چند فرمانده بلندپایه نظامی کشته شدند.

الاعلام الحربی در یمن اعلام کرد که در پی این حمله تعداد زیادی کشته یا زخمی شدند.

بنا به این گزارش، «صالح الزندانی» معاون رئیس ستاد مشترک ارتش دولت مستعفی یمن، «محمد صالح» رئیس دستگاه اطلاعات دولت مستعفی و «ثابت جواس» از فرماندهان نظامی این دولت، از دیگر مجروحان هستند.

در همین راستا شبکه «المسیره» گزارش داد یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیاتی علیه مزدوران در پایگاه العند واقع در جنوب یمن انجام دادند.

در این گزارش آمده عملیات مذکور پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای متجاوز در داخل پایگاه العند انجام شد. این عملیات با دقت بالایی که داشته منجر به کشته و زخمی شدن دهها نفر شده است.  

اما منابع سعودی فقط به کشته شدن پنج نفر از شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف اعتراف کردند.

 

عربستان سعودی از فروردین 1394 با همراهی چند کشور دیگر جنگی همه جانبه را علیه یمن آغاز کرده تا مانع از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود در این کشور شود؛ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک و پهپاد جواب این حملات را می‌دهند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است