تهران 12:53 جمعه 2/1/1398  3/22/2019   صفحه اصلی
 
جزئیات برنامه‌های آموزشی برای کاهش فاصله کیفیت تحصیلی بین دانش‌آموزان روستایی و شهری
1397/10/20-23:08 تعداد بازدید: 7 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 11586
مدیرکل آموزش دبستانی اعلام کرد؛
جزئیات برنامه‌های آموزشی برای کاهش فاصله کیفیت تحصیلی بین دانش‌آموزان روستایی و شهری
مدیرکل آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای کاهش فاصله کیفیتی بین دانش‌آموزان روستایی و شهری، برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود که یکی از آنها پیش‌بینی راهبران تربیتی است.
به گزارش آراد، مرتضی شکوهی مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به سوالی درباره «تبعیض بین دانش‌آموزان دارای معلم مجرب و سربازمعلم»، اظهار کرد: اساساً پیش‌بینی راهبران آموزشی که از بین بهترین همکاران و معلمان ما انتخاب شدند در جهت کاهش این فاصله است زیرا به طور طبیعی تفاوتی بین معلمان حتی داخل شهرها یعنی در مناطق مختلف، حاشیه شهرها و مناطق روستایی وجود دارد.

وی ادامه داد: برای اینکه این فاصله را کاهش دهیم یعنی اگر معلم ما تازه کار است یا سرباز معلم است بتواند از انجام وظایفش برآید یکی از سازوکارهای ما پیش‌بینی راهبران تربیتی است که به معلمان مراجعه کرده و به آنها کمک آموزشی می‌دهند.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: از دیگر برنامه‌ها، ناظرینی هستند که از ادارات آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق پیش‌بینی کرده‌ایم که بر فعالیت مدارس نظارت می‌کنند؛ همچنین دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای معلمان پیش‌بینی شده است.

شکوهی به فعالیت تلویزیون تعاملی آموزش و پرورش با عنوان «سینا TV» اشاره کرد وگفت: این تلویزیون راه‌اندازی شده است و خیلی از برنامه‌ها و اطلاعات لازم در این تلویزیون توضیح داده شده که معلمان می‌توانند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش در جهت اینکه بتواند تفاوت‌ها را به حداقل برساند واقعا تلاش می‌کند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است