تهران 18:50 یک شنبه 1/2/1398  4/21/2019   صفحه اصلی
 
تحقق یک تحول در آموزش‌ و پرورش سال‌ها طول می‌کشد
1397/10/18-22:16 تعداد بازدید: 16 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 11330
وزیر آموزش‌ و پرورش:
تحقق یک تحول در آموزش‌ و پرورش سال‌ها طول می‌کشد
وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: سال‌ها طول می‌کشد تا یک تحول در آموزش‌ و پرورش محقق شود و نباید انتظار داشت با یک بخشنامه تحولی صورت گیرد.
به گزارش آراد، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، در دیدار جمعی از مدیران مدارس شهر و شهرستان‌های تهران که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی و با موضوع بررسی برنامه ویژه مدرسه (طرح بوم) در دوره ابتدایی برگزار شد، اظهار کرد: همه ما می‌دانیم تحول در آموزش‌ و پرورش  مختص کشور ما نیست لذا به دلیل پیچیدگی‌های نظام تعلیم و تربیت، تغییر و تحول در آموزش‌ و پرورش در زمانی کوتاه امکان‌پذیر نیست و نیازمند گذشت زمان است.

وی افزود: سال‌ها طول می‌کشد تا یک تحول در آموزش‌ و پرورش محقق شود و نباید انتظار داشت با یک بخشنامه تحولی صورت گیرد.

وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: صلاحیت‌ها و شایستگی‌های معلمان و مدیران در سطح  کشور یکسان نیست، لذا نمی‌شود انتظار داشت اجرای طرح‌ها بدون چالش باشد.

وی ادامه داد: ممکن است همه مدیران شایستگی پذیرفتن اختیارات کامل را نداشته باشند لذا باید ابتدا شایستگی‌ها آنها  را ارتقا داد و سپس تفویض اختیار کرد.

بطحایی خاطرنشان کرد: برای اجرای هر طرحی ابتدا باید مجریان آن طرح را باور کنند، از آنجا که مجری اصلی اجرای هر طرح و برنامه‌ای معلم است پس او باید بگوید چه طرحی را در چه زمانی اجرا کنیم، اما امروز برعکس شده و از ستاد برای مدارس برنامه ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های تلویزیون تعاملی، بستری فراهم خواهد شد تا مدیران بتوانند تجارب خود را در همه زمینه‌های مختلف ازجمله طرح «بوم» برای استفاده سایر مدارس بارگذاری کنند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاون آموزش ابتدایی و مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی برای معرفی طرح «بوم» از طریق صداوسیما به‌صورت هماهنگ اقدام کنند؛ همه مدارس موظف باشند دوره‌ای برای آشنایی با "بوم " برنامه ویژه مدارس بگذرانند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است