تهران 12:20 جمعه 2/1/1398  3/22/2019   صفحه اصلی
 
تأییدیه استحکام بنا برای مدارس غیردولتی در اختیار نوسازی مدارس است
1397/10/14-23:48 تعداد بازدید: 9 گروه خبری: اجتماعی کد خبر: 10611
تأییدیه استحکام بنا برای مدارس غیردولتی در اختیار نوسازی مدارس است
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی درباره بافت فرسوده برخی مدارس غیردولتی، گفت: تأییدیه استحکام بنا و استاندارد فضا در اختیار نوسازی مدارس است و اگر فضایی مورد تأیید نیست باید تذکر داده و برخورد شود.
به گزارش آراد، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی، در واکنش به پرسشی درباره «عدم نظارت آموزش و پرورش بر مدارس غیردولتی با ساختمان‌های کلنگی» اظهار کرد: هر مؤسس مدرسه غیردولتی برای اخذ مجوز فعالیت باید از نوسازی مدارس، مجوز استاندارد فضای آموزشی و تجهیزات را بگیرد و این مجوز دائمی نیست بلکه در مدت زمان معین تمدید می‌شود.

وی ادامه داد: باید حتماً ادارات کل نوسازی مدارس، پیگیری کنند چون تأییدیه استحکام بنا و استاندارد فضا در اختیار نوسازی مدارس است و اگر فضایی مورد تأیید نیست باید تذکر داده و برخورد شود.

زینی‌وند تصریح کرد: فضای ایمن برای دانش‌آموزان از اهمیت ویژه برخوردار است و اگر خانواده‌ها مدارس غیردولتی با فضای فرسوده و خطرآفرین می‌شناسند به ما اطلاع دهند و حتماً پیگیری می‌کنیم.

داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز چندی پیش گفت: مؤسس مدارس غیردولتی برای اخذ مجوز فعالیت باید از سازمان نوسازی مدارس، مجوز استاندارد فضای آموزشی و تجهیزات را بگیرند که این مجوز دو ساله است و باید هر دو سال یکبار، آنها این مجوز را تمدید کنند و اگر انجام ندهند، تخلف محسوب می‌شود.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق اين سايت متعلق به مرکز خبر آراد بوده  و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است