,

طلای نابِ مرادی با طعم رکوردشکنی جهان

به گزارش آراد، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نمایندگان کشورمان در دسته ۹۴ کیلوگرم به مصاف ۸ وزنه‌بردار از کشورهای افغانستان، تایلند، کره‌جنوبی، قرقیزستان، چین تایپه، قطر، عربستان سعودی و هند رفتند که در پایان سهراب مرادی به مدال طلا و کیانوش رستمی به مدال نقره دست یافتند.

* یک‌ضرب: 

سهراب مرادی برای نخستین حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را درخواست کرد که به راحتی این وزنه را بالای سر برد. وی در دومین حرکت با انتخاب وزنه ۱۸۹ کیلوگرمی به رکورد جهان که ۱۸۸ کیلوگرم بود حمله کرد، اما در مهار این وزنه ناکام ماند. مرادی در سومین و آخرین حرکت یک ضرب بار دیگر وزنه ۱۸۹کیلوگرمی را انتخاب کرد که با مهار این وزنه، یک رکورد جهانی دیگر را بعد از ۱۹ سال شکست و به نام خود ثبت کرد.

این رکورد پیش از این در اختیار آکاکیوس کاکیاشویلی وزنه‌بردار یونانی بود که در مسابقات جهانی ۱۹۹۹ آتن به ثبت رسانده بود. با ثبت این وزنه، رکورد بازی‌های آسیایی نیز در اختیار سهراب قرار گرفت.

  سلیمی: از وزنه برداری جدا نمی شوم

سهراب مرادی در مسابقات قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا با مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی در حرکت دوضرب و با ثبت مجموع ۴۱۷ کیلوگرم رکورد دوضرب و مجموع جهان را شکسته بود تا بدین ترتیب رکوردهای هر ۳ حرکت این دسته به نام سهراب ثبت شود.

کیانوش رستمی دیگر نماینده کشورمان در این دسته ابتدا موفق به مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی نشد، اما در دومین انتخاب این وزنه را بالای سر برد. وی در سومین حرکت نیز در مهار وزنه ۱۸۵ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان ۱۷۵ کیلوگرم و جایگاه دومی به کار خود در حرکت یک‌ضرب پایان دهد.

* دوضرب: 

سهراب مرادی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه‌ ۲۲۱ کیلوگرمی را درخواست کرد که این وزنه را به راحتی بالای سر برد. وی در دومین انتخاب وزنه ۲۳۴ کیلوکرمی را انتخاب کرد تا یک بار دیگر به رکورد دوضرب جهان که با ۲۳۳ کیلوگرم در اختیار خودش بود حمله کند، اما در این زمینه ناموفق بود. مرادی برای سومین حرکت بار دیگر وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی را درخواست کرد تا بار دیگر رکود دوضرب جهان را نیز بشکند، اما این بار هم ناموفق بود تا با همان ۲۲۱ کیلوگرم به کار خود پایان دهد و با مجموع ۴۱۰ کیلوگرم سیزدهمین مدال طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد.

  پرونده کامپوند ایران با یک مدال بسته شد

کیانوش رستمی در نخستین حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه‌ ۲۱۸ کیلوگرمی نشد. وی در دومین تلاش ۲ کیلوگرم به وزنه قبل اضافه کرد، اما این بار هم موفق به مهار وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی نشد تا در آستانه حذف و از دست دادن مدال نقره مسابقات قرار گیرد. رستمی در سومین حرکت نیز نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد تا اوت شود.

در پایان رقابتهای یکضرب و دو ضرب دسته ۹۴ کیلوگرم نتایج زیر به ثبت رسید:
۱- سهراب مرادی از ایران/ یکضرب: ۱۸۹/ دوضرب: ۲۲۱/ مجموع: ۴۱۰
۲- فارس الباخ از قطر/ یکضرب: ۱۶۶/ دوضرب: ۲۱۵/ مجموع: ۳۸۱
۳- سارات سومپرادیت از تایلند/ یکضرب: ۱۷۰/ دوضرب: ۲۱۰/ مجموع: ۳۸۰

  کانوی ۲ نفره مردان هم به مدال نرسید

کیانوش رستمی که در یکضرب عنوان دومی را داشت، در دوضرب نتوانست حرکتی را با موفقیت انجام دهد و حذف شد.

* حاشیه‌ها:

سجادی و رحیمی در سالن وزنه برداری

در ابتدای حرکات دوضربه دسته ۹۴ کیلوگرم، سجادی سرپرست و‌ رحیمی معاون کاروان ایران در بازی‌های آسیایی وارد سالن وزنه برداری شدند و حرکات دوضرب سهراب مرادی و کیانوش رستمی را از نزدیک دیدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *