,

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته:تیم دوم هم به جاکارتا اعزام کنیم قهرمان می‌شویم

به گزارش آراد، هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته درباره کسب هفتمین قهرمانی تیم والیبال نشسته در مسابقات جهانی گفت:‌ خدا را شکر ما این بار هم نشان دادیم والیبال نشسته ایران در جهان قدرت اول است و در این مسابقات هم همچون دوره‌های گذشته موفق به کسب قهرمانی شدیم. این هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان بود که البته ما از هشتمین دوره در این مسابقات حضور پیدا کردیم و توانسته‌ایم هفت بار قهرمانی را به نام خودمان ثبت کنیم. ما طبق برنامه چهارساله مدونی که داشتیم به این موفقیت رسیدیم.

وی در مورد شرایط این مسابقات و عملکرد شاگردانش هم بیان کرد: از عملکرد تک تک آنها رضایت داریم، ما در این مسابقات در گروه B حضور داشتیم و با تیم‌های آلمان، روسیه و ژاپن هم‌گروه بودیم که در مرحله مقدماتی موفق شدیم هر سه این تیم‌ها را شکست دهیم و به عنوان سرگروه به دور بعد صعود کنیم. در مرحله یک چهارم نهایی مصر و در مرحله نیمه نهایی هم با اوکراین رقابت کردیم و هر دو تیم را شکست دادیم. در بازی فینال هم بوسنی رقیب ۲۰ ساله خودمان را شکست دادیم و توانستیم قهرمانی این مسابقات را به دست بیاوریم. خوشبختانه تیم ما یکی از تیم‌هایی بود که سهمیه پارالمپیک توکیو را به صورت مستقیم کسب کرد.

  بانوان والیبال نشسته در رده دوم آسیا

رضایی به برنامه‌های بعدی تیم والیبال نشسته اشاره کرد و گفت‌: امسال سال شلوغی برای ما بود،‌ در اردیبهشت‌ماه لیگ جهانی را داشتیم که به میزبانی ایران در شهر تبریز برگزار شد، خدا را شکر در آن مسابقات قهرمان شدیم. بعد از آن مسابقات رقابت‌های جهانی در هلند بود که هفتمین قهرمانی را به نام خود ثبت کردیم. برنامه بعدی ما مسابقات پاراآسیایی جاکارتاست که البته نسبت به دو مسابقه قبل این مسابقه برای ما راحت‌تر است. ضمن اینکه فکر می‌کنم با توجه به موفقیت‌هایی که تیم ما در این چندسال اخیر به دست آورده، رقابت‌های جاکارتا در حد والیبال نشسته ایران نیست.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در ادامه خاطر نشان کرد: البته این رقابت‌ها را دست کم نمی‌گیریم و برنامه‌های خودمان را برای آن داریم. ما دو مرحله اردوی دیگر پیش رو داریم و قصد داریم در مسابقات پاراآسیایی هم از حضور بازیکنان جوان‌تر استفاده کنیم.‌ در واقع هدف اصلی ترکیب بازیکنان باتجربه و جوان کنار هم است و امیدوارم در این راه موفق شویم.

  پیروزی مردان والیبال نشسته و شکست زنان

وی در پاسخ به اینکه اعتماد به بازیکنان جوانتر برای بازی‌های پاراآسیایی ریسک بالایی ندارد،‌ افزود: نه به هیچ عنوان. من به بازیکنانم اعتماد دارم و فکر می‌کنم آنها که چندین قهرمانی را از آن خود کردند از پس این مسابقات هم برمی‌آیند. البته همانطور که گفتم ما حریفان را دست کم نمی‌گیریم و تمام تلاش خودمان را می‌کنیم. یکی از دلایلی که من در نظر دارم بازیکنان جوانتر را به ترکیب تیم اضافه کنم به دلیل پارالمپیک توکیو است. من از همین حالا قصد دارم به بازیکنان جوان‌تر میدان بدهم تا خودشان را برای توکیو محک بزنند.‌ به هر روی به نظرم قدرت والیبال نشسته ایران به قدری بالاست که ما با تیم دوم خودمان هم در جاکارتا پیروز می‌شویم.

رضایی در مورد حمایت‌های صورت گرفته از تیم ملی والیبال نشسته گفت: پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان همیشه از ما حمایت کرده‌اند و در این مدت هم برنامه‌ها و اردوها به صورت منظم برقرار بوده و هیچ کم و کاستی‌ای وجود نداشته است. اما به نظرم تیمی که در قامت قهرمان جهان است باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. این تیم نامش در گینس ثبت شده و ۳۵ سال است که به عنوان قهرمان بر روی سکو می‌رود از همین روی باید از حمایت ویژه مسئولان ورزشی برخوردار باشد اما متاسفانه این شرایط وجود ندارد.

  پیروزی مردان والیبال نشسته برابر کره جنوبی

سرمربی تیم والیبال نشسته در پایان به عملکرد مرتضی مهرزاد اشاره کرد و گفت: مهرزاد قبل از رقابت‌های جهانی هلند کمی دچار افت شده بود و من به خودش هم گفتم که اگر بازیکن تمرین نکند و هدفش کمرنگ شود، نمی‌تواند بدرخشد و خوب عمل کند. از همین روی اگر همینطور ادامه دهد ممکن است از ترکیب تیم کنار گذاشته شود، این حرف باعث شد او به خودش بیاید و شوک خیلی خوبی برای او بود چرا که تمریناتش را با جدیت پیگیری کرد و در این مسابقات هم از عملکردش راضی بودم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *